• Hasanpaşa Mah. Kadıköy/İstanbul
  • 0216 349 8373
  • Turkish English Arabic

Kimler Özel Dedektif ile çalışır?

 

Toplumumuzun büyük bölümü bir özel dedektif ile çalışması gerekeceğini aklının ucundan bile geçirmez. Bizde çalıştığımız araştırma ve danışmanlık hizmetlerinden örnekler vermek istedik.

 

Özel dedektiflik firmasının bir iş adamı ile anlaşması ve çalışmaya başlaması

İsmini açıklayamayacağımız bir iş adamı ailesini kışın ailesini daha sıcak iklimlerin olduğu bir ülkeye tatile getirdi. Ama filmlerdeki olay başına gelerek kişinin evi soyuldu. Kapı şifresi çözülmüş cctv kamera sistemi kapatıldıktan sonra evdeki değerli maddi ve manevi eşyaları alınmış.İş adamı maddi gücünün sayesinde değerli eşyalarını getirene ödül vaadi ve kendi kontrolünde çalışacak özel bir araştırma ekibi kurdu. Çoğu kişi bu durumda bunu yapamaz.

 

Her yıl sayısı binleri aşan soygun vakası oluyor ve çoğu kişi değerli eşyalarını geri alamıyor. Özel dedektifler böyle dosyalarda her dosyada tam başarı elde edemesede eşyaların nasıl çalındığını ve eşyaların nerede olduğunu ortaya çıkartmada yardımcı olabilecektir. Polisin bürokratik engellerle yeterli delil olmadan ilerleyemeyeceği noktalara temas edebilirler.

 

Özel dedektifler şirketlerin yalan beyan vermesi sahte işlemler yapmasını araştırabilir ve size sonuçları belgeleri ile sunabilir.

Kimler özel dedektif ile çalışır soruna bir örnek daha verecek olursak ülkemizde hizmet veren bir tatil şirketi kendi haklarında yalan beyanlarda tatil şirketinden aldıkları tatilin yaptıkları tatil ile ilişkisi olmadığını söyleyip yalan beyanda bulunarak şirketten tazminat almak isteyen kişilerin suç duyurularının asılsız olduğunu kanıtlamak istemektedir.  Bu tatil şirketini diğerlerinden ayıran en önemli nokta yalan beyan veren aracı kurumları bulduktan sonra yalan beyanda bulunan tatil beldelerine gidip orada turist olarak kimliklerini ifşa etmeden tatil amaçlı gitmeleri ve orada kanıtları ile iddiaların asılsız olduğunu belgelemek ve gerekli kamu kurumlarına raporlarını sunmasıdır.

 

Bir kaç turizm şirketi sahte ve kötü niyetli suç duyurularında bulunan kişileri kara listeye alıyor ve bunları diğer firmalar ile de paylaşıyor.

 

Bu tür çıkar amaçlı tatil yaptığını düşünen kişilerin yakalandıkları taktirde suç işlediklerini ve yasal sorumluğu aldıklarından bilgileri olması gerekmektedir. Bu tür konaklamalara teşvik eden aracı kurumlar normal bir tatil rezervasyonu yaptığını söyleyeceği için bütün suçun şahıslara kalacağını bilmeniz gerekir. Akçayel Özel Dedektif Bürosu

YouTube
YouTube
Instagram
LinkedIn
Share
Bizi Arayın