telefon ile sorun

+90 216 349 8373

+90 505 518 8556

triangle
Hakkımızda sorular

Özel Dedektif Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıklıkla Karşılaştığımız Sorular Aşağıda Yer Almaktadır

Özel dedektif kısa sürede sonuca ulaşır mı?

" Özel dedektif hizmeti nasıl alınır?"

ÖN SORUŞTURMA

Eminim daha önce de başııza gelmiştir ve bunu tecrübe etmişsinizdir., şayet acele ederseniz işler genelde pek iyi gitmez. Bir dürtü ve istek olduğu halde, bazı durumlarda biraz yavaşlamak daha iyidir zira acele ederek bir fırsatı kaçırdığınızı ve belki diğer bir fırsatın olmayacağını fark edebilirsiniz.

ÖNCEKI ARAŞTIRMACI AŞAMALARI

Özel Dedektiflerin her tahkîkatda oldukça önemli iki ön aşaması vardır; bunların birincisi müşterilerin sevmediği aşamadır, çalışma bitmeden ödeme yapmak istemezler.

PLANLAMA

Temelde elinizde olabilecek, değersiz bile olsa bütün verilerin derlenmesi ve bu verilerin analiz edilerek yön haritası belirlenmesi gerekmektedir.

Müşterimizin gerçekten neye ihtiyacı var ve bunu nasıl elde edebilirim?

Çoğu zaman müşterilerimizin talepleri en kısa sürede ve en ucuz şekilde istediklerini alabilmektir.. Elbette daha süratli ve daha ucuz olmasını isterdik fakat hayat genelde böyle değildir, ne bu işte ne de diğer bir işte.

Ön Araştırma

Elimizdeki verilerin ne kadar sağlıklı olduğu değerlendirilir ve bu bilgilerde eksiklik veya yanlış olan konular var ise yeniden bir planlama yapılır.Dosyaya ne kadar iyi hazırlanırsanız hazırlanın yanlış bir bilgi herşeyi mahvedebilir..

Müşterilerimizin çoğu 2-3 günde sorunun çözüleceğini çok basit olduğunu düşünür.Bu kadar kısa sürede istediğiniz verileri almamız çok zor hatta imkansızdır.Ve dosyanın nihai sonucunu olumsuz yönde etkileyebileceğini bilmeniz çok önemli.

GÖZETIM KOLAY YA DA ZOR DEĞIL

Sihirbaz değiliz. Birinin gözetimde kaybolduğu dönemlerin% 99'u trafik yüzünden oluyor . Ve bu koşullar bazı durumlarda değiştirilemez ve olmaya devam edecekler.

Burada deneyim, personel sayısı ve ekip tecrübesi çok önemlidir. 3 farklı çıkışı olan bir kavşağa gitmek ve doğru olanı seçmek, çoğu kez o kişiyi daha önce takip edip etmediğinize ve sahip olduğunuz verilere dayanarak onun nereye gittiğini anlayıp anlayamayacağınıza bağlı olacaktır.

Bu hazırlık, başarı ihtimalini % 33,3'ten% 80'e çıkaran şeydir .

Ve evet, sadakatsizliklerin araştırılmasına odaklanıyorum, zira bunlar müşterilerin performans istediği durumlar "Şimdi yap! Şu anda birbirlerini gördüklerini biliyorum. "

ÖYLEYSE… MÜMKÜN MÜ DEĞIL MI?

Olası evet, fakat bazı durumlarda daha zor.

İnsanlara kaygılarını kontrol etmenin ve gerçekçi bir plan yapmanın kendi çıkarları için en iyisi olduğunu açıklamak zor. Bazen bu müşterileri kaybediyoruz, yalnız onlara istedikleri hizmeti sunmayarak onları kaybetmek daha iyidir,bu büyük ihtimalle davada başarısız olmak ve bütün mesleği büyük ihtimalla kötü bir sonuçla utandırmaktır.

Boşanma davası hangi mahkemede açılır?

Boşanma davası,bireylerlerden herhangi birinin ikametgahının bulunduğu yer Aile Mahkemesinde, müstakil aile mahkemesi bulunmayan yerlerde ise Aile Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemesinde açılır.

Boşanma davasını hangi tarafın açtığı önemli midir?

Hayır önemli değildir, davanın seyrine olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi olmaz.önemli olan iddiaların ispatıdırr.

Özel dedektif seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Özel dedektif seçerken dikkat edebileceğiniz bir yasası yok .Öncelikle avukatınıza danışmanızı tavsiye ederiz.Sözleşme yapmadan fatura kestirmeden hçbir hizmet talep etmeyiniz.

Firmalar Özell Dedektiflere Ne Tür Sorunlar İçin Başvurur?

Her Türlü Sorunu yşayabilir firmalar.Özellikle Dolandırıcılık vakaları , sektörel olarak çeşitli ceza hukukuna göre suç olan konularda zarara uğrayan firmalar. Özellikle yabancı sermayeli şirketlerde sanayi casusluğuna karşı hizmetler talep edilmektedir. Öncelikli şart taleplerin mevcut yasalara uygun olması gerekmektedir.

Özel Dedektif Çocuğuunu araştırmak isteyen ailelere nasıl hizmet verir?

Çocuğunuzun bulunduğu ortam yanındaki kişiler nerede kaldığı hangi mekanları gezdiği zararlı alışkanlıkları olup olmadığı belirlenir. Bu tür araştırmalarmalar kişiye özel araştırmalardır sorun ne ise ona göre bir araştırmama planlanır ve yapılır.

Özel Dedektif Hangi Hizmete ne kadar Ücret talep eder?

Net cevap vermek çok zor ve çok değişkendir. Sorunlarınıza göre Ãraştırma planlanır ve ona göre ücret belirlenir.

Anlaşmalı boşanma ile çekişmeli boşanmanın farkı nedir? Anlaşmalı boşanma hangi hallerde mümkündür?

Anlaşmalı boşanma, adından da anlaşılacağı üzere eşlerin boşanma ve boşanmanın mali sonuçları hakkında (Tazminat, nafaka, velayet, eşya paylaşımı vs.) anlaşmaya varmaları, bu doğrultuda bir protokol hazırlamaları ve yine bu doğrultudaki iradelerini hakim huzurunda bizzat beyan etmeleri ile mümkündür. 1 yılı doldurmamış evliliklerde anlaşmalı boşanma mümkün değildir.

Çekişmeli boşanma ise, tarafların boşanma ya da boşanmanın mali sonuçlarında anlaşmaya varamamaları halinde ya da 1 ylını doldurmayan evliliklerde söz konusu olmaktadır. Taraflar iddialarını ispat etmekle yükümlüdür. Boşanma davalarında en önemli delil tanık/şahit delilidir. Tanıkların yakın akraba olması, yakın kişiler olması tanıkların kabul edilmeyeceğii anlamına gelmez.Önemli olan tanık beyanlarını değerlendirecek olan hakimin kanaatidir.

Boşanma davaları ne kadar sürede biter?

Bu sorunun tek ve kesin bir yanıtı olmamakla, süreç mahkemelerin iş yoğunluğuna ve dosyadaki delil durumuna göre değişmekle birlikte, genel olarak anlaşmalı boşanma tek celsede; çekişmeli boşanma ise en iyi ihtimalle 5-6 celsede tamamlanabilmektedir.

Boşanma davasında vekilimin/avukatımın olması zorunlu mudur, olmasının sonuca etkisi var mıdır?

Hiçbir davada vekil tayin etme zorunluluğu yoktur, kişiler avukatları olmaksızın dava ve işlerini takip edebilirler. Ancak elbette davayı avukat ile takip etmeninözellikle yargılama usulü açısından- önemi büyüktür.