+90 216 349 8373

+90 505 518 8556

triangle
About Us

Özel Dedektif

Hizmetleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıklıkla Karşılaştığımız Sorular Aşağıda Yer Almaktadır

Boşanma davası hangi mahkemede açılır?

Boşanma davası,bireylerlerden herhangi birinin ikametgahının bulunduğu yer Aile Mahkemesinde, müstakil aile mahkemesi bulunmayan yerlerde ise Aile Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemesinde açılır.

Boşanma davasını hangi tarafın açtığı önemli midir?

Hayır önemli değildir, davanın seyrine olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi olmaz.önemli olan iddiaların ispatıdırr.

Özel dedektif seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Özel dedektif seçerken dikkat edebileceğiniz bir yasası yok .Öncelikle avukatınıza danışmanızı tavsiye ederiz.Sözleşme yapmadan fatura kestirmeden hçbir hizmet talep etmeyiniz.

Firmalar Özell Dedektiflere Ne Tür Sorunlar İçin Başvurur?

Her Türlü Sorunu yşayabilir firmalar.Özellikle Dolandırıcılık vakaları , sektörel olarak çeşitli ceza hukukuna göre suç olan konularda zarara uğrayan firmalar. Özellikle yabancı sermayeli şirketlerde sanayi casusluğuna karşı hizmetler talep edilmektedir. Öncelikli şart taleplerin mevcut yasalara uygun olması gerekmektedir.

Özel Dedektif Çocuğuunu araştırmak isteyen ailelere nasıl hizmet verir?

Çocuğunuzun bulunduğu ortam yanındaki kişiler nerede kaldığı hangi mekanları gezdiği zararlı alışkanlıkları olup olmadığı belirlenir. Bu tür araştırmalarmalar kişiye özel araştırmalardır sorun ne ise ona göre bir araştırmama planlanır ve yapılır.

Özel Dedektif Hangi Hizmete ne kadar Ücret talep eder?

Net cevap vermek çok zor ve çok değişkendir. Sorunlarınıza göre Ãraştırma planlanır ve ona göre ücret belirlenir.

Anlaşmalı boşanma ile çekişmeli boşanmanın farkı nedir? Anlaşmalı boşanma hangi hallerde mümkündür?

Anlaşmalı boşanma, adından da anlaşılacağı üzere eşlerin boşanma ve boşanmanın mali sonuçları hakkında (Tazminat, nafaka, velayet, eşya paylaşımı vs.) anlaşmaya varmaları, bu doğrultuda bir protokol hazırlamaları ve yine bu doğrultudaki iradelerini hakim huzurunda bizzat beyan etmeleri ile mümkündür. 1 yılı doldurmamış evliliklerde anlaşmalı boşanma mümkün değildir.

Çekişmeli boşanma ise, tarafların boşanma ya da boşanmanın mali sonuçlarında anlaşmaya varamamaları halinde ya da 1 ylını doldurmayan evliliklerde söz konusu olmaktadır. Taraflar iddialarını ispat etmekle yükümlüdür. Boşanma davalarında en önemli delil tanık/şahit delilidir. Tanıkların yakın akraba olması, yakın kişiler olması tanıkların kabul edilmeyeceğii anlamına gelmez.Önemli olan tanık beyanlarını değerlendirecek olan hakimin kanaatidir.

Boşanma davaları ne kadar sürede biter?

Bu sorunun tek ve kesin bir yanıtı olmamakla, süreç mahkemelerin iş yoğunluğuna ve dosyadaki delil durumuna göre değişmekle birlikte, genel olarak anlaşmalı boşanma tek celsede; çekişmeli boşanma ise en iyi ihtimalle 5-6 celsede tamamlanabilmektedir.

Boşanma davasında vekilimin/avukatımın olması zorunlu mudur, olmasının sonuca etkisi var mıdır?

Hiçbir davada vekil tayin etme zorunluluğu yoktur, kişiler avukatları olmaksızın dava ve işlerini takip edebilirler. Ancak elbette davayı avukat ile takip etmeninözellikle yargılama usulü açısından- önemi büyüktür.