telefon
+90 216 349 8373
+90 505 518 8556
+90 850 405 5177
triangle

Tel:0216 349 8373

Neden özel dedektif tutmalı

Neden Özel Dedektif Tutmalıyım dedektif

Boşanma davasında özel dedektiflik bürosu tutmanın avantajları

 

Teknoloji ve Özel Dedektifler

Bazı boşanma davalarında, sürece yardımcı olması için özel bir özel dedektif tutmak gerekebilir. Boşanma netleşmeden önce belirli kanıtları bulmak ve belirli delilleri sağlamak için bir uzmana ihtiyaç duyulabilir. Bu, bir kişinin yasal ve mali çıkarlarının korunmasına yardım eder.

 

Özel Dedektifin Rolleri

Özel bir dedektif, boşanma davasında bir dizi temel fonksiyonu yerine getirebilir. Bir eş sadaktsizlik yaptığından şüphelendiği için dedektif tutabilir. Eşin şüpheli hareketleri olabilir, eş gece geç saatlerde görüşme yapıyor, ifade ettiği yerde değil, şüpheli aramalar alıyor ya da sıklıkla takılıyor. Diğer durumlarda, boşanma davası sırasında gizlediği kendi üzerine olmayan mal varlığı ihtimalini araştırmak için özel bir özel dedektif tutabilir. Çocuk velayeti davaları, eşin yasadışı faaliyetlerde bulunduğunu, çocukların etrafında içki içtiğini, uyuşturucu kullandığını ya da çocukların etrafında yeni bir aşk ilgisi olduğunu göstermek için özel bir özel dedektif tutmayı gerektirebilir.

 

Özel Dedektiflerin Kullandıkları Araçlar

Özel Dedektifler, ihtiyatlı davranırken vakalara nasıl bakacağını bilen eğitimli profesyonellerdir. Hedef ile ilgili daha çok bilgi edinmek için gizli görevde bulunabilirler. Bu, ona karşı dava açmak için hedef ile ilgili şüpheleri araştırmalarına yardım eder. Özel araştırmacılar, konu ile ilgili doğru ve güncel bilgiler sağlayan veritabanları lehine yanlış, doğrulanmamış ya da güncel olmayan bilgiler sağlayan hangi internet sitelerinden kaçınılması gerektiğini bilirler.

 

Birçok müfettiş de işlerinin bir parçası olarak gözlemleme yapmaktadır. Tespit edilmeden birini takip etmeye alışkınlar. Partinin eylemlerinin objektif kanıtı olması için konunun fotoğraflarını ya da videosunu çekerler. Özel dedektifler, sahip oldukları bilgileri analiz etmek ve bunları kısa fakat zorlayıcı bir biçimde mahkemeye sunmak için özel deneyime ve eğitime sahiptir.

 

Özel Dedektif Seçmek

Tıpkı aile hukuku avukatları gibi, genelde aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla özel dedektif vardır. İdeal dedektif, farklı müşteriler için farklıdır. Özel bir araştırmacı seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli hususlar, Özel dedektif'nın yasal olup olmadığı, ne kadar süredir bu işte çalıştığı, araştırmacının sağladığı hizmetlerin türü, edindiği eğitim, öğretim ve deneyim .

 

Özel dedektif ile görüşme

Bir müşteri özel dedektif ile tek başına ya da aile avukatı ile konuşabilir. Bu görüşme sırasında, müşteri neden özel bir araştırmacının gerekli olduğuna inandığını tartışmalıdır. Hedef ile ilgili oldukça fazla bilgi vermeli ve sahip olduğu vaka ile ilgili oldukça fazla açıklama sağlamalıdır. Araştırmacının vakayı ve neyin talep edildiğini anlaması için açık olması önemlidir. Ek olarak, müfettiş, maliyeti tartışacak, masrafları düşürecek ve projenin fiyatı ile ilgili bir teklifde bulunacaktır. Özel bir dedektifin hizmetleri için bir ücret alması normaldir.

 

Hizmetlerin Sonucu

Özel dedektif işini tamamladıktan sonra, müşteriye hizmetlerini anlatan ve bulguları içeren bir rapor sunabilir. Kişilerin, tahkîkat yapabileceklerini ve hedef ile ilgili hiçbir şey bulamayacaklarını ihtimali akılda tutmaları önemlidir, zira kişi hakkında yanlış bir düşünce var ise gözetim sırasında hiçbir şey yapmayabilri.. özel dedektif , hizmetlerinin detaylı bir faturalandırmasını da içerebilir.

 

özel dedektif tutma sebebi

Yasal yardım

Bazı aile hukuku firmalarının devamlı çalıştıkları özel dedektiflik büroları vardır ve bir aile hukuku avukatı bunun bir seçenek olup olmadığını ve yasal ücretleri nasıl etkileyeceğini tartışabilir. Diğer aile hukuku avukatlarının, bağımsız olarak ve firmadan uzakta çalışan özel dedektifler ile bağlantıları olabilir. Bir aile hukuku avukatı, özel bir araştırmacının neleri kapsayabileceğini ve avukatın hizmetlerini kullandığı önceki davalarda neler keşfettiğini tartışabilir. Ayrıca, özel bir araştırmacının, avukat vasıtasıyla elde edilemeyen ya da keşif sürecinde kaçırılabilecek belirli bilgileri nasıl bulabileceğini de açıklayabilir. Bir aile hukuku avukatı, neyin söz konusu olduğunu ve özel dedektif tutma ile ilgili ekstra masrafların her bir vakada haklı olup olmadığını tartışabilir.  

Detaylı Bilgi İçin

Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba cad.
No:13 Daire:4
KADIKÖY / İSTANBUL
Merkez : 0216 349 8373

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti :+90 850 405 5177

Kocaeli Temsilci :0505 518 8556

Fax : +90 216 349 8969

Gsm : +90 505 518 8556

Email :iletisim@dedektif.gen.tr


Basında Çıkan Haberlerimiz
SabahDedektif
Milliyetdedektif
HabertürkDedektif
dedektiftrthaber
show
dedektifaksam
 

Özel dedektifler Derneği

Firmamız Özel Dedektifler Derneği üyesidir.