telefon ile sorun

+90 216 349 8373

+90 505 518 8556

triangle
blog

Makaleler Akçayel Özel Dedektif Bürosu tarafından yazılmıştır. İzinsiz kopyalanması yasaktır.

Evlilik Öncesi Araştırma ve özel dedektif faydası

Yakın bir zamanda bebek eğitim programına katıldım. Çiftlerin nasıl eğitim aldıklarını çiftlerin nasıl hazırlandıklarını görmek ile beraber çiftler arasında olacağı tahmin edilen tartışmalar da vardır. Merak ettim neden çiftler hayatlarında böyle bir büyük bir değişim yaparken bu konu ile ilgili kitaplar ve ders alması gerektiğini düşünüyor ve yine en az bunun kadar önemli bir durum olan evlilik öncesinde neden bu ve buna benzer bir eğitim vs. beklentimiz yok. Neden evilik hazırlığında bunlar yaygın değil ve nişanlı çiftlerden beklentimiz yok.

Evlilik Öncesi Danışmanlığın Beş Faydası.

Evlilik öncesi hazırlık çok önemlidir. Yapılan bir araştırmaya göre evlilik öncesi danışmanlığa katılan çiftlerin diğer çiftlere göre boşanma oranının yüzde otuz daha az olduğu görüşmüştür. Hayatımızdaki bu büyük değişimde evlilik öncesi danışmanlığın faydalarının neler olduğunu düşünmemiz gerekir.

1) BECERİLER

Danışmanlıkta verilen evlilik eğitimi evlenecek çiftlerin hayatlarında olumlu ve olumsuz durumlarda ihtiyaç duydukları temel araçları veya düşünceleri sağlar. Sonuçta evlilik çiftlerin hayatları boyunca atacakları büyük ihtimal en önemli imzalardan biridir. Bu kararın bir ömür devam etmesi için çiftlerin iniş ve çıkışlarda bazı düşüncelere ve becerilere ihtiyaçları vardır.

2) PAYLAŞILAN DEĞERLER evlilik öncesi araştırma

Evlilik öncesi araştırması ve danışmanlık, eşlere aile büyükleri, örf ve adetler gibi konularda kendi aralarındaki ilişkinin bir parçası olmaması gereken bazı değerleri ayırma imkanı verir. Evliliklerin ilk dönemleri genelde eğlenceli ve romantizim dolu geçmektedir. Çiftleri çocuk, manevi duygular, aile ve yaşam zoruluklarını gibi konularda tartışmalar çekinirler. Karşılıklı değerlere aynı seviyede yaklaşmak kendilerine yapılmasını istemediklerini eşinede yapmamaya çalışmak ortaya çıkacak kötü süprizleri engelleyecektir.

3) KARŞILIKLI BEKLENTİLER

Eşler genellikle evlenmeye karar verdikleri bireyleri iyi tanıdıklarını ve hayatlarını o kişi ile mutlu geçireceklerini düşünürler.Fakat aradan süre geçtikte çocuk bakımı, aile büyükleri para kazanma bir kopukluk duygusal açıdan azalma gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sorunlar evlenmeden önce bir kağıta yazılmayı gerektirmez. Ancak evlenmeden önce çiftlerin evlilik süresince karşılıklı görevlerini daha iyi kavrarsanız bu sorunları çözmek daha kolay olacaktır.

4) DAHA GÜÇLÜ BAĞ

Evlilik öncesi danışmanlık alan eşler, evlilikten sonraki iletişim becelerini daha sağlıklı bir şekilde kuracak karşılıklı empatiyi yapabilecektir. Duygular, fükürler ve beklentileri birbirleri ile daha açık bir şekilde konuşabileceklerinden daha samimi , saygılı ve birbirlerine güvenen bir ilişki yaşayacaklardır.

5) ÖNLEMİN ÜZERİNE

Bu tür farklındalıklarını öğrenmek ve alışkanlık kazanmak kendinizi en mutlu en iyi hissettiğiniz zamanda yani evlilik öncesindedir. Çiftler olumsuz kötü oldukları dönem zirveye çıktığında yardım isterler. Halbuki bu desteği en iyi oldukları zamanda yaparlarsa bu zor dönemleri daha kolay atlatabilirler. Aile terapisine genellike boşanma aşamasındaki çiftler gider ama mutlu dönemde gitseler o evreye gelmeden ve daha yapıcı sonuçlarla ilişkilerini devam ettirebilirler.

Yeni evlenecek kişiler düğünlerinin, evlerinin herşeyin mükemmel olmasını isterler. Bir ömür boyu mutlu olacakları kişi ile herşeyin mükemmel olmasını isterler. Bu tür konularda herşeyin eksiksiz olmasını isterken evlilik öncesi danışmanlığı gereksiz ve pahalı bulurlar. Fakat o düğün o gece bitecek geri kalan ömür ise çok daha uzun bir süreç olacak. Evlilik danışmanlığı almayı ihmal etmeyin ki ileride güzel bir evlilik geçirme şansınızı yükseltin ve bizim gibi firmalara ihtiyaç duymayın.

evlilik araştırması ,aldatma, sadakatsizlik ve özel dedektif hizmetleri hakkında makaleler