boşanma iletişim

+90 216 349 8373

+90 505 518 8556

triangle
Boşanma davası hakkında

Eşlerin birbirinden para kaçırdığı ve sakladığı yöntemlerden bazıları

Boşanma davasında para mal kaçırma

boşanma davasında mal kaçırma yöntemlerinden bazıları

Boşanma durumu söz konusu, varlıkları bölmek nerdeyse her vakit bir sorundur. Bu amaçla, birtakım şahıslar, boşanmak üzere oldukları eşlerine karşı avantaj sağlamak amacıyla eşlerinden para saklamanın sinsi yollarını bulmaya çalışır.

Para muhafaza etmek göründüğünden daha yaygındır. Boşanma durumunda, bulunamayan varlıklar da bölünemez ve bu amaçla çoğu insan para saklamanın akıllıca bir hareket olduğunu düşünür, bunun kendileri lehine daha çoğunu elde etmenin bir yolu olduğunu düşünür.Dedektiflik Bürosu olarak çalışmamızda, birtakım insanların parayı muhafaza etmek amacıyla çok yaratıcı yöntemler bulduklarını gördük. Aşağıda bunlardan yalnızca birkaçı var.

Evdeki objelere saklanma yöntemi

İster inanın ister inanmayın, birtakım insanlar eski bir vazo, boya kutusu ya da bir oyuncağın içine doldurulmuş gibi beklenmedik saklama alanlarında para, altın vb. kıymetli eşyaları saklamışlar.

Nakde çevrilmemiş Çekler

Çek olarak alınan büyük meblağlar, yere bağlı olarak bir yıla kadar paraya çevrilme amacıyla geçerli olabilir. Kaçınılmaz bir boşanma ile karşı karşıya kalan sinsi bir eş, boşandıktan sonra onu saklamayı ve onu gizlemeyi seçebilir.

Faturalarda ve Kredi Kartlarında Saklanır

Faturaların ve kredi kartlarının çok ödenmesi, paranın esasen harcanmış olarak düşünüldüğü manasına gelir. Özellikle kimse buna bakmaz ve hesap sahibinin daha sonra erişilebilecek parayı saklamasına yardımcı olur.

Bitcoin ve Benzer Hizmetlere Yönlendirme

Bitcoin ve benzeri hizmetlerde genelde para denetlenmez ve nakite çevrilebilir ya da daha sonra mal satın alabilmek amacıyla kullanılabilir.

Emanet Kasasına Bırakılmış

Boşanılan eş kasanın nerede hangi bankada olduğunu bilmediği sürece, bir kasada saklanan paraya erişilemez.

Basitçe Hiç Bahsedilmedi

Eşin bilemediği para hakkında yalan söylemek, parayı saklamanın etkili bir yoludur. Kimse farkında değilse, para saklı kalacaktır. para kaçırma

Sahte Gider Amacıyla Yapılan Ödemeler

Tespit edilmesi gerektiğince basit olsa da, paranın düzmece bir harcama amacıyla ödendiğini belirtmek, insanlar tarafından parayı saklamanın tanınmış bir yoludur ve genelde kapsamlı bir denetim ya da incelemeden sonra ancak öğrenilir.

Hediye Kartlarına ve Ön Ödemeli Kredi Kartlarına Ayrılmış

Hem ön ödemeli kredi kartları hem de armağan kartları binlerce şahsa kadar satın alınabilir ve gelecekte kullanılmak üzere saklanabilir.

Kayıtsız ödemeler, gelirler

Bazı insanların kayıtsız kazançları vardır ve malesef bunları mahkemede delillendirmek çok zordur.

Fazla Ödenen Vergiler

Neredeyse hiç kimse büyük bir vergi faturasını sorgulamıyor. Vergi borçlarından çok daha fazlasını vergi borcu olarak ödeyen insanlar bu yanlışlığı boşanma davası sonrasında dilekçeyle geri alabilir ya da ileriki borçlarının ödenmesinde değerlendirebilir.

Başka Birinin Hesabına Aktarımlar

Parayı, araç veya ev gibi taşınmaz malları başkalarının üzerine geçirebilir.

Söz konusu para olduğunda insanların akla hayale sığmayacak yöntemler bulacak bir hayal gücü olduğunu unutmayın. Bu nedenle bir boşanma söz konusu ise önceden hamlenizi yapıp mal varlığınızı karşının mal varlığını mutlaka netleştirin.

Boşanmanın ortasındaysanız ya da bunu düşünüyorsanız, olaylara bakmak amacıyla dedektiflik bürosu hizmetine sahip olmak akıllıca bir harekettir. Eşiniz hariç geleceğiniz amacıyla bir yatırım olarak düşünün. Özel tetkik hizmetlerimizden yararlanmak amacıyla Akçayel özel dedektiflik bürosu ile iletişime geçin .

davada mal kaçırma yöntemleri, davasında para kaçırma yöntemleri

Detaylı Bilgi İçin

Firmamız hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi iletmek için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba cad.
No:13 Daire:1-2
KADIKÖY / İSTANBUL

Merkez : +90 216 349 8373

Fax : +90 216 349 8969

Gsm : +90 505 518 8556

Email :iletisim@dedektif.gen.tr