telefon
+90 216 349 8373
+90 505 518 8556
+90 850 405 5177
triangle

Tel:0216 349 8373

Boşanma dava hileleri ve boşanma avukatının önemi

Neden Özel Dedektif Tutmalıyım dedektif

Boşanma davasında soğukkanlı davranmanın önemi

 

Haksız boşanma hilelerinin mağduru olmayın

 

Boşanma davalarında avukat çok önemlidir. Bir avantaj elde etmek için her türlü yol mubahtır düşüncesindeki bir avukat yalan delil beyan gibi eylemlerde bulunabilir. Aynı şekilde nasıl olursa olsun ben kazanayım mantığında olan bir eş de boşanacağı eşine karşı türlü oyunlar çevirebilir.

 

Yapmanız gereken ilk şey karşı tarafın size karşı (ona yakıştırmamanıza rağmen) neler yapabileceğini tahmin etmektir. Daha sonra sakinliğinizi bozmadan ona karşılık vermeniz gerekmektedir. Ben haklıyım diyerek sadece savunma yapmak her zaman işe yaramaz. Öfkeli ve ani karar vererek hareket etmek size maddi manevi üzüntü yaşatmaktan başka bir işe yaramaz. Son olarak bundan sonra eşimin planı ne olabilir diyerek düşünmek ve eşinize karşı bu strateji oyununda neler yapabileceğinizi düşünmektir. Gerekirse bunun için dışarıdan profesyonel yardım alabilirsiniz.

 

Aşağıda avukatların ve bazı eşlerin yapabileceği bazı kirli oyunlardan örnekler vereceğim. Aynı şekilde avukatınızda bunlardan bazılarını yapmayı size önerirse avukatınız ile devam etmeyi tekrar düşünün çünkü davadan sonraki dönemde vicdan azabı çekebilirsiniz.

 

1)Parayı ortak banka hesaplarından çıkarın ve kayıt tutulmayan bir yere veya güvendiğiniz birinin hesabına başka bir isim ile yatırın. Evin faturalar gibi genel giderleri sizin üzerinize ise ödemeyin ve eşinizin ödemesini sağlayın.(eş yardımcı olmuyor ev giderlerine demek için)

 

2)Eşinizin kredi kartlarından kişisel veya büyük miktarda alışveriş yapmaya çalışın ve bu kartların gelin üzerine olduğundan emin olun.(ortak hesaba bağlı kart kullanmayın) Bu özellikle boşanma davasından önce ve sonrasında çok önemlidir.Bir protokol yapmadan önce eşin yapacağı yüklü alışverişler karşı tarafı sıkıştıracaktır.

 

Boşanma hileleri

3)Aile evinden taşındı iseniz ve evin giderlerini büyük oranda siz karşılıyorsanız evin giderlerini karşılamayı kesin. Herhangi bir yardımda bulunmayın. Diğer eşi maddi imkansızlıklar ile başbaşa bırakıp tamam senin şartlarınla boşanıyorum demeye zorlayın.

 

4)Eşiniz bir yerde çalışıyorsa gönderecek paranız olsa bile ödememek için yasal olarak en son güne kadar bekleyin. Eşinizi sokabileceğiniz kadar maddi imkansızlıklarla zorlamayı deneyin.

 

5)Velayet konusunda çocukların velayetini almak için mahkemeye dilekçe verin .Bunun amacı eşinizi korkutmak ve eşinizin maddi bir konudan vazgeçmesi karşılığında velayetten vazgeçmesi gibi pazarlık aracı olarak kullanılabilir.

 

6)Eş veya çocuklar boşanma ve diğer konularda konuşmayı reddetmek. Bazı avukatlar bunu bilinçli olarak yaparak ortamı germeye ve davanın uzamasına ekstra ödemeler almak için sizin kendi aranızda anlaşmanızı engellemek için bu yöntemi kullanır.

 

7)Eşinizden şikayetçi olup uzaklaştırma cezası almaya çalışın ve evden çıkmasını sağlayın.

 

8)Bunlar boşanmalarda kullanılan etik olmayan durumlardan bazılarıdır. Bazen başarılı sonuçlarda verir fakat davanın sonunda sizde oluşacak vicdani yaraları kesinlikle unutmayın. Eski eşinizin çocuklarınızın size nasıl davranacağı ve bakacağı ile direk bir ilgisi vardır.

 

Boşanmak bazı insanlar için gerçek bir kumardır. Hileleriniz yakalanırsa size büyük zararlar verecektir. Kumarı kazanabilirsiniz fakat bu kazanç sizin için giderlerinizden daha çok fayda sağlar mı bunu düşünmelisiniz. Gerçek kazanan avukat mı yoksa siz misiniz?  

Detaylı Bilgi İçin

Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba cad.
No:13 Daire:4
KADIKÖY / İSTANBUL
Merkez : 0216 349 8373

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti :+90 850 405 5177

Kocaeli Temsilci :0505 518 8556

Fax : +90 216 349 8969

Gsm : +90 505 518 8556

Email :iletisim@dedektif.gen.tr


Basında Çıkan Haberlerimiz
SabahDedektif
Milliyetdedektif
HabertürkDedektif
dedektiftrthaber
dedektif show
dedektifaksam
 

Özel dedektifler Derneği

Firmamız Özel Dedektifler Derneği üyesidir.