telefon
+90 216 349 8373
+90 505 518 8556
+90 850 405 5177
triangle

Tel:0216 349 8373

Aldatan eşlere vereceğimiz bazı tavsiyeler

aldatma

Eşini aldatanlara bazı tavsiyeler

 

 

Eşini aldatanlar için birkaç tavsiye Yıllardır evlisiniz ve eşinizden başka birine karşı kendinizi yakın hissediyorsunuz. Bu kişi belki çalıştığınız yerde belki de devamlı gittiğiniz bir mekanda karşınıza çıkmıştır. Platonik olarak başlayan bu ilişki konuşmalar ve farkında olmadan bir flörte dönüşür ve elinizin onun eline dokunması bile siz farkında olmadan çok ciddi bir aldatma durumuna başlamanıza neden olur. Bu kadar ileri gideceğini hiç düşünmez sadece kendinizi iyi hissetmek için konuştuğunuzu düşünürken isteyerek yada istemeyerek durum kontrolden çıkar ve artık eşinizi aldatmaya başladınız.

 

Duygu ve düşünceler bazı nedenlere bağlı olarak (evdeki sorunlar gibi) bilinçaltına zamanla yerleşmeye başlar. Bunların büyük bölümü cinsellikle açıklanabilir. Bu duyguları bazen ufak bir nezle hastalığı bazen de ölümcül bir kanser gibi kurtulamadığınız hastalık olarak nitelendirilebilir. Aldatan kişi çoğunlukla suçluluk duygusu yaşarken ve durdurması gerektiğini düşünürken diğer taraftan ikinci baharını yaşadığını ve şimdiye kadar olmadığı kadar mutlu olduğunu düşünür.

 

Eşinizden başka birisini güzel veya yakışıklı bulmak çoğu ilişkide karşılaşılan bir durumdur. Ancak bunu ileri aşamalara getirmek ve kendinizden başka insanlara da vereceğiniz zarar bir deprem kadar ağır hasarlar verebilir. Trajikomik yanı ise siz mutlu olduğunuzu düşünürken aslında kendinize ve çevrenize büyük zararlar veriyorsunuz. Saklı gizli işler çevirme, yalan söyleme gibi kendinize yapılsa affetmeyeceğiniz hatta karşı tarafı küçük göreceğiniz şeyleri yapıyorsunuz ve bu sizin de artık diğer insanlara güven duygusunu kaybedeceğiniz bir durum oluşturur.(ben yapıyorum eşimde beni aldatıyorsa gibi)

 

Çocuklarınız var ise çocuklarınız ile geçirebileceğiniz çoğu zamanı yeni partneriniz ile geçireceksiniz ve asla çocuklarınıza daha sonra yaparız dediğiniz sözleri yerine getirmeyeceksiniz. Eşiniz aldatıldığını anladığında veya öğrendiğinde siz partnerinizi bıraksanız evinize dönseniz bile en az 4 yıl evinizde bir cehennem yaşıyor olacaksınız. Bunu siz istememiş olabilirsiniz ama vereceğiniz yıkıcı hasarların karşılığında isteseniz de istemeseniz de size bir güvenin tekrar sağlanması çok zordur.

 

Eşinizden başka birisine karşı hisleriniz oluşmaya başladığında, evliliğinize dikkat etmenizin ve eşinizle aranızda ki sorun veya eksikleri değerlendirmenin en iyi göstergesi ve zamanıdır. Eşiniz dışındaki kişi ile hiçbirşey yaşamadı iseniz hemen bu düşünceden kurtulun ve evliliğinizi tekrar başlardaki döneme getirmek konusunda kararlı olun gerekirse eşinize de eskisi gibi olmak istiyorum tekrar diyerek onunda sizinle birlikte birşeyler yapmasını isteyin. Ve başka biri ile ilişkiye karar verdiğinizde eşiniz bunu bile neler yapar tahmin edin bu bile sizi caydırabilir.

 

Aldatan eşlere tavsiye

Eşiniz dışında birisi ile ilişkiye başladınız ve bitirmek istemenize rağmen bunu başaramıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.

 

Bu sorun hakkında yapabileceğiniz bazı tavsiyelerimiz var.

 

1)Öncelikle bu ilişkiye devam etmenin çok zor olacağını ve eninde sonunda bunun ortaya çıkacağı ve sizi çok üzecek sorunlarla karşılacağınızı bilin.

 

2) İlişkiyi bitirmek için iyi ve kötü durumları derecelendirin. Bu ilişkinin sonucunda eşinizi çocuklarınızı kaybedebileceğinizi bilin. Genel olarak aldatma durumunda aldatılan kadına gerçek kişiliğiniz ile değil daha kibar ve centilmen biri olarak görünürsünüz. Bu kişinin sizin gerçek halinizde yani eşinize davrandığınız şeklinde sizi kabullenip kabullenmeyeceğini düşünün.

 

3)Bir terapistten , size zarar gelmesini istemeyecek bir arkadaşınız ile konuşun ve fikir vermesini isteyin. Güvendiğiniz bir kişiden tavsiyeler duymak sizi rahatlatacak ve daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlayacaktır.

 

4) Genel olarak gördüğümüz sorunların başında eşiniz ile ilişkinizde nelerin değiştiğine nelerden hoşlanmadığınız konusunda eşinize karşı dürüst olmayı bırakıp hatta tartışma çıkmasın diye bunları içinize atarak sessizliği tercih ediyorsunuz. Sonuç olarak evliliğinizde yaşayabileceklerinizi yaşadığınızı düşünüyorsunuz ve bu büyük bir problemdir. Tavsiyem eşiniz ile birlikte bir aile terapistine giderek evliliğinizi tekrar eski günlerine getirmek için profesyonel yardım almanızdır.

 

5) Evliliğinizde bütün sorunların eşinizden dolayı olduğu düşünerek kendinizi kandırmayın. Herkes evliliğinde farkında olmadan yaralar açar. Eşiniz ile mutlaka empati kurun, evliliğe nasıl katkıda bulunabileceğinizi düşünün ve eşinizin sözlerini mutlaka dinleyin. Eşler birbirlerine karşı duymak istedikleri sözleri söylediğinde (seni seviyorum gibi) karşı tarafa karşı yaşadıkları soğuklukları kızgınlıkları düşürmeleri inanılmaz.

 

6)Başta kendiniz olmak üzere insanları aldatmaktan vazgeçin. Bu oyuna girdikten sonra fazlasıyla yalan söylemişsinizdir ki artık kime ne söylediğinizi bile hatırlamaz ve nasıl eskiye dönebileceğinizi bilmezsiniz.Önce kendinize dürüst olan daha sonra başkalarına dürüst olacaksınızdır.

 

7)Eğer böyle bir ilişki yaşadıysanız veya yaşıyorsanız bunu bitirin ve eşinize dürüst olun. Eşinizin vereceği tepkilere kesinlikle sakin olarak cevap verin ve pişman olduğunuzu hissettirdin. Kendinizi savunmak için öfkeli bir şekilde bağararak cevap vermek eşinizin size inanmasını değil size güveninin daha da kaybolmasına neden olur.

 

Eşinizi aldatmaktan daha kötü olabilecek şey bu ilişkiye devam etmek ve hayatınızı yalan ve aldatmaya yönelik yaşamaktır. Gerçek eninde sonunda ortaya çıkacaktır ve bu başta siz olmak üzere çevrenize çok pahalıya mal olur. Ancak ne kadar erken bu ilişkiyi bitirmeye ve dürüst olmaya karar verirseniz evliliğinizi tekrar düzelmenin ilk adımı bu olacaktır. İlişkinizin yakalanarak ortaya çıkması herşeyi daha kötü hala getirecektir.  

aldatan eşlere tavsiyeler, aldatan eşlere tavsiyeler

Detaylı Bilgi İçin

Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba cad.
No:13 Daire:4
KADIKÖY / İSTANBUL
Merkez : 0216 349 8373

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti :+90 850 405 5177

Kocaeli Temsilci :0505 518 8556

Fax : +90 216 349 8969

Gsm : +90 505 518 8556

Email :iletisim@dedektif.gen.tr


Basında Çıkan Haberlerimiz
SabahDedektif
Milliyetdedektif
HabertürkDedektif
dedektiftrthaber
dedektif show
dedektifaksam
 

Özel dedektifler Derneği

Firmamız Özel Dedektifler Derneği üyesidir.