+90 216 349 8373

+90 505 518 8556

triangle
aile içi şiddet

Aile içi şidddet

Dedektif, Aile içi şiddet

Akçayel Özel Dedektiflik

Aile içi şiddet ciddi bir kaygı kaynağıdır ve yardım etmeye gereksinimi vardır

Özellikle büyük şehirlerde aile içi şiddet duyulmamış bir şey değil. Bu, her bireyin başına gelebilecek bir şeydir ve bu amaçla göz ardı edilmemelidir. Ev içi şiddet psikolojik, mali, duygusal ya da fiziksel olabilir. Kötü giden bir ilişki yaşıyorsanız, onu sona erdirmenin ilk aşaması gerçeği kabul etmektir. Sevginin esası üstüne kurulan bir birliktelikte insan korku karanlığında yaşamamalı. Bu amaçla, kendinizin ya da bir yakınınızın taciz söz konusu olan bir temas içersinde olduğunu düşünüyorsanız , yaşadığınız şehirdeki genel kolluk kuvvetlerinden mutlaka yardım istemelisiniz.

İstismarcı bir birlikteliğiniz mi var?

Aile içi şiddetin kurbanı olabilirsiniz, fakat bunu kabul etmemiş ya da görmezden geliyor olabilirsiniz. Kendinize bu soruları sorarsanız, kurban olup olmadığınızı anlarsınız.

Partnerinizden korkuyor musunuz?

Partneriniz sizi utandırıyor mu ya da arkadaş ortamlarında sizi aşağılıyor mu?

Partneriniz davranışlarınızı, konuşmanızı, giyiminizi denetliyor mu?

Aileniz ile ya da arkadaşlarınız ile görüşmenizi engelliyor mu?

Size ya da çocuklarınıza fiziksel olarak zarar verdi mi?

Eşinizin ani öfkelenme sorunu var mı?

Partneriniz sahiplenici mi?

Partneriniz size para vermiyor mu ya da kendi gelirinizi kullanmanızı engelliyor mu?

Bu suallere 'Evet' olarak yanıt verebiliyorsanız, birlikteliğiniz ile ilgili tekrardan düşünmeniz gerekir. Profesyonel bir yardım almanız ve bu durumdan kurtulmaya çalışmanız gerekmektedir..

Aile içi şiddet araştırması, yalnızca taciz değil, çiftin evliliğinde değişik yönlere odaklanır. Vurmak, alıkoymak ya da rehin tutmak, şiddet tehdidi, cinsel taciz ya da tecavüz ya da taciz. Bir kişiyle duygusal bir ilişki kurduğunuzda , kişi karşı tarafa hükmetmeye ve denetim etmeye başlar. İstismarcı, başka bireyi aşağı çekmek amacıyla korku, utanç, suçluluk vb. Şeylere başvurabilir. Ayrıca, aile içi şiddet, ister zengin ister yoksul sınıf olsun, toplumun bütün mezheplerinde görülür. Kadınlar genelde taciz edici bir davranışa maruz kalırlar ve bilhassa bir kadın eğitimli ya da bağımsız değilse, ev içi istismarı (dayak, hakaret vb) saklamaya çalışır. İlişkide karşılıklı saygılı olunmalı ve iki tarafta eşinin yanında kendini güvende hissetmelidir.

Akçayel özel dedektif bürosu

aile içi şiddet, Aile içi şiddet

Detaylı Bilgi İçin

Firmamız hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, soru ve görüşlerinizi iletmek için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Hasanpaşa Mah. Mahmudbaba cad.
No:13 Daire:1-2
KADIKÖY / İSTANBUL

Merkez : +90 216 349 8373

Fax : +90 216 349 8969

Gsm : +90 505 518 8556

Email :iletisim@dedektif.gen.tr